DATA

DeKA Plzeň
Představení:

Plzeň - 23. dubna 2014

Partneři projektu:

Tandem

Novinové divadlo 23.4.2014

Festival Prkna Neprkna
Křižíkovy sady - Proluka, Plzeň
středa 23.4.2014 od 20:30

Facebook

A BASTA! DeKA Plzeň (Divadelní kroužek A BASTA! z.s.) představí vlastní adaptaci Boalovských i ne-Boalovských technik "Divadla utlačovaných" na své inscenaci Novinové divadlo 23.4.2014 na druhém ročník úspěšného multižánrového festivalu Prkna Neprkna od 20:30 v Plzni, Křižíkovi sady - Proluka.

Jedná se o divadelní koláž dokumentárního divadla jejíž jednotlivé scény jsou naším vlastním pochopení a adaptací Boalovských technik "Divadla utlačovaných". Formát novinového divadla, díky rychlosti vzniku představení - od ranního vydání novin, hraničí s improvizačním divadlem, jež se prostřednictvím neprofesionálních herců pokusí reflektovat aktuální dění ve společnosti a způsob, kterým nám ho médium novin každodenně servíruje, tentokráte i s hledáčkem zaměřeným na Plzeňský kraj. Často pro visuální tvorbu scén a přechodů využíváme technik elementární a scénické animace. Přechody mezi scénami jsou zčásti pokusem o pohybové divadlo, práci s rekvizitou viděnou jako pohled na náš obsahový materiál v jeho fyzické formě a následné zkoumání jeho možností.

Budeme moc rádi, když se na nás přijdete podívat a třeba se i vyjádřit! :)

Na přípravě se podíleli: Eva Kabelíková, Filip Sulovský, Jitka Klatilová, Jiří Hradský, Josef Říha, Karel Hájek, Martina Petrakovičová, Michaela Veselá, Pavlína Karásková, Radana Jarošová, Vojtěch Müller

Technické údaje představení: čas na přípravu min. 210 minut / příprava na scéně 5min. / očekávaná délka představení 25 minut / doba sklízení 5 minut

A BASTA! DeKA Plzeň tímto děkuje svému hlavnímu partnerovi TANDEM - Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže, za poskytnutí prostor pro pravidelné pondělní večerní zkoušky a další podporu.


DeKA

DeKA = Divadelní kroužek A BASTA! z.s., který má za cíl sdružovat všechny ty, co rádi dělají divadlo s námi. Chápou to jako možnost se hravě vyžít, vyzkoušet si něco nového, nebo i jen tak zůstat u něčeho, co je baví a nebo třeba se i zdokonalit. A pak taky to, co „na dece“ nazkouší ukázat, vykřičet, vytajtrlíkovat, vyhrát do světa a nebo aspoň pár svým známým. DeKA je tu pro všechny, kdo mají chuť se jí účastnit. Jsme ochotníci, co se, se všemi rekvizitami a kostýmy jsou schopni zabalit právě do oné deky, zahrát a jít dál. A určitě se tu najde místo i pro tebe :)

DeKA momentálně působí v Plzni, Praze a lehce nomádsky na JiHu Čech... Plzeňáci se schází jednou týdně - pravidelně v pondělí od 18.15 do 20.45 v prostorech TANDEM - Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže, kde pracuje na různých divadelních projektech.

A BASTA! DeKA Plzeň - Novinové divadlo

Text: Karel Hájek
Foto: Martina Petrakovičová
Copyright (c) Rudolf Klímek 2010 & David Procházka - Design by Tvorba webu