DATA

Plzeň

26.2.2009

Vedoucí: členové A BASTy!

A BASTA! Pod pokličku (k 10. výročí Centra TANDEM)

Členové sdružení A BASTA! připravili na požádání divadelní vystoupení s pracovním názvem „Pod pokličku“ k oslavám 10. výročí Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM. Diváci dostali možnost nahlédnout do pomyslného divadelního hrnce, jak vznikají nejen netradiční divadelní projekty, ale i další čojč-počiny. Jedním z takových počinů byla i rozhlasová hra v divadelním jazyce čojč „Hlava Helmuta Kohla“, která se stala páteří celého vystoupení.

Detektivní příběh odehrávající se v Chebu v roce 1987 společně vytvořili účastníci projektu Welle-vlna v roce 2008 (odkaz zde). Netradiční prostor pro rozhlasovou hru, jeviště divadla Jonáš v Plzni, doplnily živé nehybné obrazy. Posluchač se zároveň stal i divákem, protože mohl nejen využít své představivosti, ale i obrazů, které podmalovaly tuto hru. Do jisté míry se divák stal i voyeristou a nahlédl „Pod pokličku“ sdružení, které svojí činnost ilustrovalo ve čtyřech scénách na témata: práce ve sdružení před projektem, hledání účastníků, sběr materiálu jako podkladů pro tvoření scén a přípravu vystoupení na živo, kdy témata vzešla přímo od přítomných diváků.

Celé vystoupení trvalo asi hodinu a na jeho přípravě se podílelo 10 členů sdružení. Po samotném vystoupení následovala vášnivá debata diváků s účinkujícími, především o projektech, motivaci k této práci a činnosti sdružení. Konec završil potlesk diváků, kterého si aktéři této hry velice cení.

pro aktuální informace www.cojc.eu, nebo na mailu: info@cojc.eu
Autor: David Procházka, foto: team, „Zkouška živých obrazů“

Copyright (c) 2007 David Procházka - Design by Tvorba webu