DATA

Volnomyšlenkářská tvorba sdružení
Představení:

Olomouc - 24. září 2012

Liberec - 24. května 2012

Norimberk - 19. dubna 2012

Rokycany - 29. února 2012

Bayreuth - 19. listopadu 2011

Plzeň - 26. září 2011

Plzeň - 30. květen 2011 (premiéra)

Vedoucí:

Všichni

Partneři projektu:

Tandem

Legendärní Tragomédie


Libuše, Baron Prášil, Siegfried, Doktor Faust a Pramatka Češka - co mají tyto osoby společného? Mohlo by se zdát, že vůbec nic. Přesto existuje nitka, která je spojuje a vytváří opravdu tragikomický příběh o nesplněném snu, životních vizích, nenaplněném osudu nebo o životním zmaru.


LEGENDÄRní Tragikomedie - tak nějak by se dal nazvat divadelní "pokus" občanského sdružení A BASTA!. 5-8 členů sdružení se pravidelně setkává v prostorách evangelického kostela, kde debatuje, nacvičuje a vytváří divadelní kousek. Ansámbl si pohrává s tzv. faktickou fikcí, kdy zasadí skutečné postavy z historie do současnosti a nechá je konfrontovat se soudobými problémy. S jevy dnešní společnosti se prolíná i osud postav, který se skupina snaží společnými silami změnit. Jak lze změnit svůj osud? Tento recept našel Baron Prášil a věřte, je to vskutku čertovské dílo, když za pomocníka máte věštící Libuši, pravděpodobnou zroditelku českého národa Pramatku Češku, bojovníka s démony a draky Siegfrieda a Dr. Fausta nebo vlastně Mephista? Kdo ví, jak to s nimi vlastně všechno je.

Foto: Jakub Hlavatý

Fotografie z vystoupení v rámci Evropského dne jazyků jsou zde

Podívejte se na galerii z premiéry!


Foto: Veronika Klečková

Chcete vidět kouzlo, které dokáže pohnout historií a změnit budoucnost? Chcete vědět, jak mistrně lze tvořit nový zítřek? Chcete vůbec vědět více? Zkuste kliknout sem!

Tak se přijďte posadit do publika a nechte se unést touto vesele schizofrenní společností, kterou by mohli dát dohromady snad jen blázni anebo umělci?

Prozradím ještě, že reforma školství může mít, leč možná zdánlivě, nesmírnou moc. Stačí ji jen správně zneužít, nesprávnou skupinou ...

Text: Rudolf Klímek
Copyright (c) 2007 David Procházka - Design by Tvorba webu