DATA

Turné

Hof, Cheb, Aš, Weiden, Hauzenberg, Erlangen, Marktredwitz

Vedoucí:

Eleanora Allerdings

Partneři projektu:

ČRo Plzeň

Čojč Land Ansámbl 2006

(, , , )

V roce 2006 vznikl Čojč Land Ansámbl - první stálý čojčský divadelní soubour, který zpracoval vlastní divadelní vystoupení Z DOMEČKU - AUS DEM HÄUSCHEN a vydal se na své první turné po česko-německém pohraničí a sklidil velký úspěch.

Foto: Vystoupení v Plzni, závěrečná scéna s panem Šiškou, 2006

Od prosince roku 2005, kdy se poprvé setkala skupina ČOJČ LAND ENSEMBLE pod vedením Eleanory Allerdings, začalo probíhat víkendové setkávání a próbování nového druhu česko-německého divadla. Čeští a němečtí účastníci, většina již s mnoha zkušenostmi s čojč divadlem, se setkávají průběžně po delší dobu. Není tomu jako na předchozích projektech, kdy se scény vyvíjejí během ucelené části cca. jednoho týdne. Setkávání probíhalo v Hofu a v Plzni od prosince až do června - kdy bylo závěrečné vystoupení na prestižní divadelní přehlídce ARENA FESTIVAL 06 v německém Erlangenu.

Foto: "skoro" celý ansámbl při zkoušení v Hofu, 2006

ČOJČ LAND ENSEMBLE v první části zkoušel a piloval scény a čojčtexty. Pracoval s rekvizitami typu koberců a předložek. To bylo důležité, protože celý divadelní kus nesl jméno Dům (ne)pokojů / Aus dem Häuschen a odehrával se převážně v jednom domě kdesi v čojč-zemi, kde žijí Češi a Němci. Ukazoval osudy jeho nájemníků, majitele, jejich vztahy, finanční a generační problémy.

Foto: "skoro" celý ansámbl při zkoušení v Hofu,      2006

Druhou částí projektu bylo turné v pohraničí. ČOJČ LAND ENSEMBLE scestoval školy ve Weidenu, Aši, Chebu, Hofu, premiéru měl v Plzni a zakončení turné bylo při příležitosti Open Air v Hauzenberku, kde byla přítomná Donau TV. Ta natočila s režií a všemi účastníky krátký rozhovor, který pak běžel v bavorské televizi. Poslední vystoupení ČOJČ LAND ENSEMBLE se uskutečnilo ve výše jmenovaném Erlangenu.

Copyright (c) 2007 David Procházka - Design by Tvorba webu