DATA

Příhraničí okolí Českých Žlebů

duben 2011

Vedoucí:

Veronika Klečková

Partneři projektu:

TPI DAS EI

Čojčwellevlna

Už se to blíží! Stále jsou volná místa na letošní Wellevlnu map.cojc.eu! Neváhej a přihlaš se do konce března!

Koncem dubna se vydáme poznat tajemnou krajinu kolem Českých Žlebů na Šumavě. Tato oblast toho už hodně zažila a stejně tak lidé, kteří tu žili, nebo žijí. Každý člověk poznamená krajinu, ve které žije, něco po sobě zanechá, a když odejde, zůstanou po něm vzpomínky viditelné v přírodě ještě hodně dlouhou dobu.

Šumavské pohraničí patří mezi oblasti, které byly několikrát vysídlené, v dlouhodobější historii zde ale žilo velké množství lidí, kteří udržovali a utvářeli zdejší krajinu. Místo jako památka na každého obyvatele je v přírodě stále k nalezení a my ji budeme hledat dřív, než si ho příroda vezme zase zpět. Součástí našeho bádání budou také rozhovory s pamětníky žijícími v Českých Žlebech.

Budeme propojovat realitu s fikcí, historii s moderní technikou. Jakékoli známky lidské existence budeme všemi možnými způsoby zaznamenávat a to včetně multimédií či GPS navigace.

Každé místo, které tu uvidíš, kterým projdeš, je spojeno s nějakým osudem, příběhem člověka. Co je přirozená součást divoké přírody a co už je vytvořeno člověkem a jeho činností? A kdo bude Tvá postava? A jaké místo je právě s ní spojeno?
Vedení: Veronika Klečková, foto: ilustračnízdroj 1, zdroj 2
Copyright Rudolf Klímek(c) 2010 & David Procházka - Design by Tvorba webu