DATA

Horní Falc a Plzeňský kraj

Květen, červen 2011

Vedoucí:

David Procházka, Katharina Clauss

dokumentace: Michael Farkas

Partneři projektu:

Tandem

Čojč gGmbH

S-Kultura

S-Kultura – setkání dvou kultur

Česko-německý divadelní projekt S-Kultura má za sebou druhou rundu. Opět se setkali ti samí účastníci v německém Furt im Wald, kteří z částí pochází z Čech a z části z Německa. První den prezentoval každý z účastníků svojí postavu a její kostým. Byla to opravdu podívaná od dvou homosexuálů až po věštkyni, prostě skvělá přehlídka. Dále musel vzniknout pavouk vztahů mezi jednotlivými postavami. Tomu se tak stalo druhým dnem a velice rychle vznikl až filmový scénář či příběh z hotelového prostředí s česko-německým pozadím. Takže to ani není překvapivé, že herci budou hrát dvoujazyčně, přirozeně vše ale zatím beze scén. I ty byly ale rychle vymyšleny, a tak se mohla udát první zkouška, která byla poslední den. Současně s tím, probíhala týmová spolupráce a pohybová příprava, díky nimž vzniklo několik choreografii. Zcela určitě to bude zajímavé česko-německé divadelní vystoupení. Němci tvrdí: „Češi jedí jednou do roka psy.“ Češi zase říkají: „Němci jsou arogantní!“ Mohou být odstraněny tyto ale i jiné předsudky z obou zemí?

Sami se to pokuste zjistit, a to tak, že nejlépe se přijďte podívat na naše vystoupení. Určitě vaší cesty nebudete litovat. My z S-Kultury se těšíme na vaší návštěvu.

3. část S-Kultury – zkoušet, zkoušet, zkoušet :-) Vystoupení: 27.6.2011 11 hod. - Klatovy a 28.6.2011 11 hod. ve Furth im Wald. Více informací na Facebooku! Informujte se!


minulé sdělení
Hledají se zájemci o česko-bavorskou S-Kulturu
Čojčlandská divadelní síť Čechy - Bavorsko (cojc gGmbH) pořádá česko-německý jazykově-divadelní projekt pro mladé lidi (15 - 23 let) v termínech 6. - 10. 5., dále 20. - 24. 5. a 23. - 28. 6. 2011. Všichni rádi jíme a navíc, když cestujeme, patří kontakt s místní kuchyní mezi jedno ze smyslových poznání cizí země. Když jídlo chutná, cítíme se dobře a někdy jako doma. Společné porozumění u stolu je důležité pro navázání dobrých vztahů, a nadarmo se neříká, že láska prochází žaludkem.

Hledáme 10 a 10 mladých lidí z Plzeňského kraje a německého regionu Horní Falc, kteří se společně vydají na objevování česko-německé kuchyně a jídelních zvyků, aby v rámci čojčského divadelního projektu S-Kultura a vytvořili za 17 dní společné divadelní vystoupení, které zahrají na obou stranách hranice.
Máme před sebou zajímavou cestu dorozumívání se. Jazyk hraje pro projekt důležitou roli, ale rozhodně není překážkou bránící zapojit se do projektu.
Hledáme mladé lidi ve věku 15 - 23 let. Kdo by měl chuť se zapojit, může se ozvat. Stále je několik volných míst!!

S-Kultura probíhá v termínech:
6. - 10. května na zámku Nečtiny
20. - 24. května ve Furth im Waldu
23. - 28. června 2011 v Klatovech

Účast na projektu je za symbolickou cenu 800,- Kč za celý projekt a zahrnuje stravu, dopravu, pojištění, program, ubytování. Důležité je udělat si čas v uvedené termíny.

Projekt S-Kultura může najít také na FACEBOOK "S-Kultura".

Případní zájemci o projekt se mohou informovat přímo u Davida Procházky na telefonu 777 134 577 nebo na e-mailu prochazka@cojc.eu, případně na www.cojc.eu.


"Podařilo se nám pro projekt získat podporu ze strany Evropské unie a dalších institucí, a tím snížit účastnický poplatek na minimální možnou částku, i proto by bylo škoda neinformovat se u na nás nebo alespoň se nepodívat na naše webové stránky," dodává koordinátor pro českou republiku David Procházka.
Projekt S-Kultura je jedním z 12 projektů, které budou v letech 2011 až 2013 probíhat podél celé Česko-bavorské hranice v rámci iniciativy mladých lidí "Hnutí na hranici". Pořádající organizací je cojc gGmbH (www.cojc.eu) se sídlem v Norimberku. Tuto veřejně prospěšnou organizaci založili společně občanské sdružení A BASTA! (www.a-basta.cz) a institut divadelní pedagogiky das Ei (www.dasei.eu).

Podrobnější informace a přihlášku v PDF formátu můžete získat od vedoucího David Procházky (david.prochazka@cojc.eu).

Uzávěrka písemných přihlášek je 30. 4. 2011
Vedení: text David Procházka, grafika: projektflyer, zdroj
Copyright (c) 2007 David Procházka - Design by Tvorba webu