DATA

Horní Franky a Karlovarský kraj

březen - květen 2011

Vedoucí:

Eleanora Allerdings, Lenka Hubáčková

dokumentace: Dráža Hauserová

Partneři projektu:

Evropská unie Cíl 3

Česko-německý fond budoucnosti

Tandem

Čojč gGmbH

Špráchkrach

Špráchkrach se nekonal. „Dokázali jsme se domluvit, aniž bychom mluvili řečí toho druhého. Ačkoli jsme si nerozuměli, dokázali jsme poznat, jestli ten druhý byl smutný, nebo veselý“ okomentovala německá studentka Jasmin situaci, kdy stáli čeští a němečtí účastníci u řeky, ale každý na jiném břehu. „Znamenají přírodní hranice i hranice mezi lidmi?“ doplnila její slova česká studentka Magda. Z těchto a mnohých dalších úvah se zrodilo divadelní představení.

Pro české studenty a studentky ze Sokolovského a Ašského gymnázia i pro jejich německé partnery ze škol v Pegnitz a Wunsiedelu byla premiéra v Sokolově a Wunsiedelu nejen „zlatým hřebem“, ale také zakončením společné, 16-ti denní práce. Vzájemné seznamování, poznávání, divadelní trénink a diskuze nad záludnostmi lidské komunikace z nich vytvořili báječný a sehraný ansámbl.


První část projektu se uskutečnila 4.-8.března 2011 na Hradě Hohenberg nedaleko německého Schirndingu. Tam se celý tým sešel poprvé. Devět mladých lidí z Karlovarska a deset z Regionu Horní Franky. Věkové rozpětí je 15 -19 let.
Druhá část projektu proběhla ve dnech 16.-20.dubna 2011 v obci Pstruží u Merklína.
Třetí a závěrečná část proběhne ve dnech 21.-27.5. 2011 první tři dny ve Wunsiedelu v Německu a druhé tři dny v Sokolově. V obou městech proběhnou bezplatné premiéry pro žáky místních škol.
Foto: Dráža Hauserová

Copyright (c) Rudolf Klímek 2010 & David Procházka - Design by Tvorba webu