DATA

Oberpfalz a Plzeňský kraj

únor - duben 2012

Vedoucí:

David Procházka, Tinka Werner

dokumentace: Jana Macíčková

Partneři projektu:

Evropská unie Cíl 3

Česko-německý fond budoucnosti

Tandem

Čojč gGmbH

Tun(n)el 89

„Na sporák jsem čekal ve frontě od rána přes sedm hodin“ ... dnes již úsměvná vzpomínka. Jaký ale je rok 89 pro dnešní mladé lidi? Je tomu již třiadvacet let a pro dnešní středoškoláky je tento přelom stejně vzdálený jako třeba doba kamenná.„To přeci znáte,jak to bylo a co bylo ...“, říkají nejen pamětníci,ale i učitelé. Od koho však? „Kolem dění konce komunismu v Čechách existuje jisté tabu, nebo alespoň opatrnost se k tomu otevřeně vyjádřit“,dodal vedoucí divadelního projektu Tun(n)el 89 David Procházka.


Rádi bychom vás, kteří si pamatujete tuto dobu, ale i vás, pro které je to naopak jen „doba kamenná“, pozvali na naše autorské divadelní představení s prvky dokumentárního divadla a následující diskuzi.Tun(n)el 89 můžete navštívit hned dvakrát, v úterý, 17.dubna večer od 19:30 a ve středu, 8.dubna v 10:00 hod. A Kde? V Husově sále Městského kulturního střediska v Sušici, v ulici TGM 120.


Zajímavost tohoto vystoupení je propojení dění na obou stranách hranice a to, že hrajeme česky-něměcky, tedy čojč, říká německé vedoucí Tinka Werner. Skupina dvaceti mladých lidí, z Čech a Německa se na 19 dnů zabývala otázkou, jaký byl rok 1989 v Sušici a Sulzbach-Rosenberku pro jejich obyvatele.„Během projektu jsme slyšeli vyprávění lidí z obou měst, vyzpovídali zastupitele, podívali se do archivu a kronik, získali předměty a informace o roce89, dodává jedna z účastnic.

Copyright (c) Rudolf Klímek 2010 & David Procházka - Design by Tvorba webu