DATA

Proběhlo

1.2. - 3.2.
České Budějovice, 2008

Vedoucí:

Tereza Ranftlová

Partneři projektu:
TPZ Das EI

 

 

ČOJČ KOMIX

Projekt čojč Komix vznikal 1.-3.2. 2008 v Českých Budějovicích, kde se setkala jedenáctičlenná grupka, která měla za úkol vytvořit komix v čojč barvách, foto love a strip.
Je to již několikátá WelleVlna, která proběhla s cílem propagovat čojč a Čojčlandsko. Aby lidem vešla do podvědomí a mohla jim zábavnou formou ukázat, co je to čojč a jak se vlastně používá. Všichni pracovali pečlivě a s velkým nasazením, a tak jsme nakonec udělali více než jsme měli původně v plánu. Víkend, který jsme společně strávili, byl namáhavý a výsledek je velmi fascinující zejména proto, že účastníci byli velmi tvořiví a vytrvalí. Ještě zbývá podotknout pár úprav a vylepšení.
Doufám, že budeme moci co nejdříve presentovat naši práci na čojč.eu, ale bude to ještě chviličku trvat, tak se nechme překvapit. Nyní se pracuje na comixech, které musíme graficky doladit a dodat jim patřičné texty. Jednotlivé comixy by měli pomáhat hlavně při castinzích a při různých vystoupeních a mohly tak lidem ukázat, co mají očekávat a především informovat o jazyce jako takovém. Také se snažíme ukázat na to, že hranice nejsou zdmi mezi lidmi, ale jen pomyslné čáry, které v někom vyvolávají předsudky a my je dokážeme přemoci a tím vytvořit nová přátelství.

text, foto: Tereza Ranftlová

 

Copyright (c) 2007 Marek Loukota - Design by David procházka