Čojč Welle vlna -
ČOJČ Labor

17.1.-20.1.2008

Místo konání:

Linz

Idea:

Účastníci:

namixováni z Čech, Německa a poprvé i z Rakouska

Partneři projektu:

TPZ DAS EI

ČOJČ LABOR

Foto: Aktéři se chystají mezi veřejnost, koláž z maskování a karikatur - Linz, 2008

WelleVlna s názvem Čojč Labor spatřila světlo světa ve dnech 17. - 20. ledna 2008 a to v Linci, v Rakousku. Skupina devíti lidí z Čech, Německa a Rakouska se právě tam setkala, aby se naplno ponořila do tajů pouličního divadla.
Společně s herečkou Anne Frütel jsme nejdříve objevovali nové, nám dosud tajemné a neznámé výrazové možnosti divadla (např. na kolik způsobů lze zahrát scénu na motivy příběhu o Davidovi a Goliášovi) a následně jsme vytvořili divadelní vystoupení, jakousi koláž, kterou jsme pak v sobotu přinesli do ulic Lince.
Hráli jsme na třech místech v centru města, mimo jiné i v nákupní pasáži, kde nás sledovali neobyčejní návštěvníci tamního fitness centra. Naše bíle namalované obličeje a barevné vlasy přitahovaly pohledy kolemjdoucích, kteří se pak rádi na chvíli zastavili, aby naše vystoupení shlédli. Uznání a pochvalné komentáře některých diváků nás pěkně zahřály u srdíčka, což bylo více než potřeba, protože kombinace lehkého oblečení a ledového větru z hor nebyla pro naše vystoupení zrovna ideální. Přesto jsme mohli být s výsledkem, který bude k vidění na setkání „Čojče Brise“ v Plzni, opravdu spokojeni.

Text: Inka Wohlrabová
Foto: účastníci, koláž Rudolf Klímek
Copyright (c) 2007 David Procházka - Design by Tvorba webu